Potíže související s nedostatkem peněz mohou čas od času dolehnout na kohokoliv z nás. Nikdo nemusí být ušetřen této nepříjemné situace, v níž se člověku nevede právě nejlépe a někdy třeba také vůbec. Prostě se někdy stane, že si kdokoliv z nás nepřijde na takové peníze, jaké by potřeboval, a ať už pro nízký příjem nebo pro potřebu hodně utrácet se svými penězi nevystačí. A protože už pak není čím platit, je zle. Vždyť co si může dopřávat ten, kdo už si nemůže dovolit nic financovat? Vlastně skoro nic. V našem světě závisí na lidské solventnosti pomalu všechno.
Kdo nemá peníze, musí se začít uskromňovat. A to často daleko víc, než je pro něj akceptovatelné. A když už to skutečně překračuje meze únosnosti, není jiná možnost, než to řešit aspoň půjčkou. Což je často už ten jediný způsob, jak svoji situaci zvládat.
I půjčku lze ale využívat jedině tehdy, když ji člověk dostane. A je běžné, že ji jen tak někdo nedostane. Půjčky se nabízejí jenom lidem, kteří je dokážou vracet, nikomu jinému. A stačí třeba i jenom stín pochybností a je po nadějích, že žadateli v bance půjčí. A když banka zklame? Co potom?
Potom by se měl žadatel zkusit obrátit i na nebankovní společnost. U té by mu to totiž pořád ještě vyjít mohlo. Nebankovní společnosti totiž nejsou banky, jsou daleko benevolentnější, co se požadavků kladených na zájemce o půjčky týká, a proto tu mají naději i ti, kdo ji jinde pozbyli. Například hypotéka po insolvenci se tu nabízí i těm, kdo mají nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, ani takovým lidem tu neřeknou ne. A to z jednoduchého důvodu – za nebankovní hypotéky se ručí zástavou nemovitosti, a s takovou zárukou se dají mnohé nedostatky na straně žadatelů tolerovat.
A proto mnoho lidí právě o nebankovní hypotéky žádá. Je o tolik pohodlnější dát nemovitost do zástavy a vzít si hypotéku, než složitě prokazovat bonitu při nízkých příjmech a se záznamy v registrech dlužníků!